Taliansko / Ostrov Sicília / Fondachello di Mascali

FONDACHELLO DI MASCALI

 

Rekreačné stredisko medzi malebnou Taorminou a Cataniou s nádhernými výhľadmi na aktívnu sopku Etna. Svojou vynikajúcou polohou je výborným východiskovým bodom pre výlety do okolia. Pláže sú tú kamienkovo štrkové s pozvoľným vstupom do mora.

 

Vzdialenosť: - z Bratislavy 1931 km, - z Banskej Bystrice 2138 km, - z Košíc 2244 km.


TIP NA VÝLET:

ETNA  - najväčšia aktívna sopka Európy s výškou 3350 m, sa nachádza na východnom pobreží Sicílie. Väčšiu časť roka sa na vrchole drží snehová pokrývka. Nezabudnuteľným zážitkom je fakultatívny výlet spojený s prehliadkou kráteru s miestnym horským sprievodcom na jeepe alebo lanovke. V blízkosti sa nachádza aj zábavný park Etnaland.

CATANIA – je druhým najmodernejším a najväčším sicílskym mestom. Nachádza sa na východnom pobreží Sicílie a leží priamo na úpätí sopky Etna (preto je nazývaná aj „dcéra Etny“. Miesto bolo niekoľkokrát zničené zemetrasením  a na niektorých miestach pokryté lávou. Veľa budov bolo potom znovu postavených použitím čiernych blokov lávy, tehál a mramoru. Výpravné barokové kostoly a veľké šľachtické paláce, ktoré napriek mnohým zemetraseniam postavili vždy nanovo, svedčia o zámožnosti Catanie. Dnes je moderným veľkomestom, ktoré sa vyrovná aj Palermu.

online podpora

id_Clanek 65: N/A