Taliansko / JAZERÁ / Lago di Garda

LAGO di GARDA

 

Vyhľadávaná turistická lokalita nachádzajúca sa na polceste medzi Milánom a Benátkami. Toto najväčšie talianske jazero je ľadovcového pôvodu a ponúka bohaté možnosti športového vyžitia počas celého roka.

Bránou k jezeru je živé mestečko Desenzano del Garda. Smerom na východ sa nachádza malebná dedinka Sirmione, ktorú stráži od mora mohutný hrad z 13. storočia. V južnej časti jazera nájdete aj 2 zábavné parky Gardaland a CanevaWorld s aquaparkom a Movieland Studios. 


Keď sa vydáte smerom na sever ocitnete sa v ráji windsurferov. Z Malcesine na Monte Baldo (2200 m) vedie lanovka, v zime sa tam lyžuje a po zvyšok roka je Monte Badio vyhľadávaným miestom horských cyklistov.

 

Riva del Garda je pôvabné mestečko na severnom okraji jazera pod úpätím skalnej steny. Patrí tiež medzi obľúbené destinácie pre surferov a cyklistov. Južne od mesta je dlhá kamienková pláž.


ŠPORT, ZÁBAVA A RELAX: cyklistika, windsurfing, jachting, turistika, golf, kone, kite-surfing, horolezectvo, canyoning, paragliding, tenis, lyžovanie, ...

 

Vzdialenosť: - z Bratislavy 775 km, - z Banskej Bystrice 982 km, - z Košíc 1170 km.
Železničná stanica: Desenzano, Peschiera, Rovereto

online podpora

id_Clanek 65: N/A