Taliansko / Ostrov Sicília / Altavilla Milicia

ALTAVILLA MILICIA 

 

7 km pláží okolo mestečka Altavilla Milicia, ktoré založili ešte v 11. storočí  Normáni. Jeho výhodná poloha, len 20 km juhovýchodne od Palerma a 50 km od Cefalú, ocenia najmä nadšenci histórie. Prímorské letovisko s najvýznamnejšími archeologickými lokalitami v okolí ponúka strávenie príjemnej a pokojnej dovolenky plnej poznávania.


Vzdialenosť:
 - z Bratislavy 2068 km, - z Banskej Bystrice 2275 km, - z Košíc 2359 km. 

 

TIP NA VÝLET:

 

CEFALÚ - malé rybárske mestečko s prístavom leží na severnom pobreží Sicílie, na úpätí vápencového útesu, klesajúceho strmo do mora. Z najvyššieho miesta je nádherný výhľad na okolie. Mestečko si uchovalo mnoho zo svojho pôvodného pôvabu a je často označované ako najfotogenickejšie miesto Sicílie. Nachádza sa približne 50 km od Palerma. Cefalu je známe predovšetkým svojou impozantnou katedrálou, ale mnoho návštevníkov sem prichádza hlavne za očarujúcou piesčitou plážou.


PALERMO
– je kúskom arabského sveta orientu na európskom kontinente a zároveň hlavným mestom Sicílie a najvýznamnejším prístavom tohto ostrova. Je to veľmi rušné a živé mesto s nezabudnuteľnou atmosférou. Arabsko-normanské paláce a kostolíky, stredoveké uličky s pouličnými trhmi a ochutnávkou skvelých jedál, barokové chrámy, španielske stavby ako aj kvalitné múzeá, priam lákajú turistov k ich návšteve. Neobyčajne pôvabne pôsobia na návštevníka aj krásne záhrady a parky plné paliem.
 

online podpora

id_Clanek 65: N/A