Taliansko / Kalábria / Diamante Cirella / Tyrhénske pobrežie

DIAMANTE

 

Očarujúce mestečko, ktoré je známe pestovaním feferoniek. V septembri sa tu každoročne koná feferonkový festival a je tu množstvo obchodíkov, kde sa dajú kúpiť suveníry s papričkami, najmä likéry. Mesto je starobylé, s krásnymi plážami, lemovanými palmovou promenádou obklopenou útulnými kaviarňami a obchodíkmi so suvenírmi. K prechádzke patrí aj romantická atmosféra malého prístavu a úzkych uličiek vyzdobených tzv. Murales - maľbami na stenách starých domov, na ktorých vzniku sa podieľalo 180 maliarov z celého sveta. Tradícia Murales pokračuje a naďalej sem prichádzajú maliari a ozdobujú mesto ďalšími maľbami.

 

Vzdialenosť: - z Bratislavy 1612 km, - z Banskej Bystrice 1819 km, - z Košíc 1903 km.

TYRHÉNSKE POBREŽIE DIAMANTE - CIRELLA

 

Diamante je očarujúce mestečko, ktoré je známe pestovaním feferoniek. V septembri sa tu každoročne koná feferonkový festival a je tu množstvo obchodíkov, kde sa dajú kúpiť suveníry s papričkami, najmä likéry. Mesto je starobylé, s krásnymi plážami, lemovanými palmovou promenádou obklopenou útulnými kaviarňami a obchodíkmi so suvenírmi. K prechádzke patrí aj romantická atmosféra malého prístavu a úzkych uličiek vyzdobených tzv. Murales - maľbami na stenách starých domov, na ktorých vzniku sa podieľalo 180 maliarov z celého sveta. Tradícia Murales pokračuje a naďalej sem prichádzajú maliari a ozdobujú mesto ďalšími maľbami.

 

Zhruba 4 km severne od centra Diamante leží malé turistické stredisko Cirella, nad ktorým sa nachádza už dnes opustené historické mesto. Pobrežie zdobí i malý ostrov Cirella (1,5 km od pobrežia).

 

Vzdialenosť: - z Bratislavy 1612 km, - z Banskej Bystrice 1819 km, - z Košíc 1903 km.

 

online podpora

id_Clanek 65: N/A