Taliansko / Abruzzo / Villa Rosa

VILLA ROSA

Neveľké stredisko na hraniciach dvoch regiónov, Marche a Abruzzo. Je vybudované na ruinách románskeho mestečka, ponúka svojim návštevníkom široké piesočnaté pláže členené na úseky pre dovolenkárov so slnečníkmi alebo bez nich, časti kde sa môžete dosýtosti vyblázniť pri niektorom z vodných športov, ako aj časti, kde sa môžete pokochať pohľadom na loďky miestnych rybárov hojdajúce sa na vlnách. Zavčas ráno môžete dokonca pozorovať rybárov ako sa vracajú z mora a priamo z lodiek predávajú svoje úlovky. V meste nájdete mnoho obchodov, reštaurácií ako aj supermarket. Villa Rosa je obklopená množstvom zelene. Pozdĺž piesočnatej pláže sa tiahne promenáda s palmami. Doporučujeme rodinám s deťmi.

 

ŠPORT, ZÁBAVA A RELAX: diskotéky, bary so živou hudbou, kultúrne predstavenia, chodníky pre korčuliarov a požičovňa vodných bicyklov. 

Vzdialenosť: - z Bratislavy 1064 km, - z Banskej Bystrice 1273 km, - z Košíc 1422 km. 
Železničná stanica: Porto d`Ascoli 4 km.

Tip na výlet
Ascoli Piceno - 31 km - partnerské mesto Banskej Bystrice. Svoju najväčšiu slávu zažilo počas stredoveku. Z tohto obdobia pochádzajú aj najzaujímavejšie architektonické skvosty mesta a to Palazzo dei Capitani del Popolo na námestí Piazza del Popolo, ktoré je vydláždené travertínom, kostol San Francesco. V umeleckej galérii nájdete diela od Tiziana, Guida Reniho a Van Dycka.

online podpora

id_Clanek 65: N/A